Screencast - .Net Framework 4.0 Beta 2 ile Gelen 5 Minik Yenilik

Merhaba Arkadaşlar,

Ne yazıkki uzun süredir görsel derslere zaman ayıramıyordum. Ancak .Net Framework 4.0 Beta 2 ve Visual Studio 2010 Beta 2 sürümlerinin çıkması beni bu konuda biraz daha heveslendirmiş durumda. Şimdi sırada incelenmesi gereken onlarca konu olduğunu görüyorum. Bu amaçla ilk olarak .Net Framework 4.0 Beta 2 sürümün ile gelen 5 kolaylaştırıcı fonksiyonelliği incelemeye çalıştım.

Görsel dersimizde öncelikle, String tipine eklenen IsNullorWhiteSpace metodunu inceliyoruz. Sonrasında Stream türevli tiplerin içeriklerini başka bir Stream türevli nesnesine kopyalamalarını sağlayan CopyTo metoduna bakıyoruz. Guid tipine eklenen yeni fonksiyonellikler ve TryParse metoduna değindikten sonra benzer konuyu Enum tipi üzerinden inceliyoruz. Son olarak IEnumerable<T> arayüzü(Interface) tipinden referanslar ile birlikte çalışabilen String.Concat<T> ve String.Join<T> metodlarına yakından bakıyoruz.

Kişisel Not : Her ne kadar teknik bazı aksaklıklar nedeni ile Web Cam' deki hareketlerim akıcı görünmese de ses ve kodun senkronize olması zaten sizler için yeterli olacaktır kanısındayım.

Yeni görsel derslerde görüşmek dileğiyle hepinize mutlu günler dilerim.

Yorum ekle

Loading